863364-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Kontaktcenterplattform
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kontaktcenterplattform
Beskrivning: Serviceförvaltningen inbjuder härmed leverantörer att inkomma med ansökan om att få lämna anbud i upphandlingen SF2025/368 Kontaktcenterplattform, i enlighet med de villkor och förutsättningar som anges i detta upphandlingsdokument, Ansökningsinbjudan (system) med bilagor.
Intern identifierare: SF 2025/368
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48510000 Programvara för kommunikation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Syftet med denna upphandling är, att tillgodose stadens behov av en stabil, säker och kostnadseffektiv kontaktcenterplattform (KCP). Plattformen ska ge stöd till stadens kontaktcenter och kundtjänster i det dagliga arbetet men också i utvecklingen av verksamheterna. Staden avser, att upphandla en leverantör som har kapacitet och förmåga att leverera genom ett nära samarbete med staden.
Intern identifierare: Kontaktcenterplattform