86340-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Ombyggnadsarbete
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Universitetet 3, ombyggnation av Studentlägenheter samt markarbeten, etapp 2
Referensnummer: 22/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling gäller totalentreprenad för ombyggnation och renovering av tre lägenhetshus samt ledningsarbeten och finplanering mark på Studentgatan 4, 8 & 12, Universitetet 3, etapp 2.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112700 Landskapsplanering, 45210000 Byggnadsanläggning, 45214700 Bygg- och anläggningsarbeten: studentbostäder, 45232332 Arbeten som rör telekommunikationer, 45236000 Markanläggning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen