86353-2024 - Resultat
Sverige – Medicinsk programvara – Digital signering (HSL)
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDigital signering (HSL)
BeskrivningDigital signering (HSL). Motala kommun avser att upphandla en tjänst för digitala signeringslistor med syfte att kvalitetssäkra läkemedelsadministreringen och andra hälso- och sjukvårdsuppgifter som utförs enligt ordination eller instruktion.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48180000 Medicinsk programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDigital läkemedelssignering
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90075:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48445000 Programvara för kundhantering, 48810000 Informationssystem, 48814000 Medicinska informationssystem