2. Förfarande
Förfarande
Titel: Behandling och materialåtervinning/återanvändning av gipsavfall
Beskrivning: Uppdraget avser behandling och materialåtervinning av gipsavfall - utsorterat men ej krossat material där enstaka trä- och metallreglar kan förekomma. Återvinningen ska vara baserad på mekanisk bearbetning av gipsavfallet (krossning) med efterföljande separering från övrigt material så som papp, trä, spik och skruv samt annat oönskat material.
Intern identifierare: 0488/24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Behandling och materialåtervinning/återanvändning av gipsavfall