2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lastväxlartransporter med eller utan släp och kran, Gästrike återvinnare
Beskrivning: Gästrike återvinnare upphandlar lastväxlartransporter med eller utan släp samt lastväxlartransport med kran för tillfälliga körningar inom sitt verksamhetsområde (Gävle, Hofors, Ockelbo, Sandviken och Älvkarleby kommun).
Intern identifierare: 49832
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kranbil med fast
Beskrivning: Kranbil med fast flak för kortare förflyttningar av containrar
Intern identifierare: Kranbil med fast
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Stor Lastväxlarbil
Beskrivning: Stor lastväxlarbil för kortare körningar.
Intern identifierare: Stor Lastväxlarbil
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Stor Lastväxlarbil med släp
Beskrivning: Stor Lastväxlarbil med släp för kortare körningar.
Intern identifierare: Stor Lastväxlarbil med släp
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Liten lastväxlarbil
Beskrivning: Liten lastväxlarbil för kortare körningar.
Intern identifierare: Liten lastväxlarbil