2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI Betalsystemlösning för måltidsavdrag
Beskrivning: Kommunerna Essunga, Götene, Grästorp, Lidköping, Skara och Vara genom Inköpscentralen Västra Skaraborg (ICV6) genomför för tillfället en förstudie för att utreda kommunernas behov av att hantera betalningar vid kommunernas olika försäljningsställen. Avsikten med denna RFI är att få marknadskännedom inför en upphandling av ett betalsystem för digital hantering av måltidsavdrag för olika sorters försäljningsställen.
Intern identifierare: KS 2026-99
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
Ytterligare klassificering (cpv): 48442000 Programvara för finansiella system, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 72253200 Stödtjänster för system