86421-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Lund: Förlagstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förlagstjänster
Referensnummer: V 2020/2097
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79970000 Förlagstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Centrum för Öresundsstudier vid Lunds universitet upphandlar ramavtal för förlagstjänster.
Omfattning
Upphandlingen avser förlagstjänster i form av bokproduktion och marknadsföring för en bokserie som ges ut av Centrum för Öresundsstudier vid Lunds universitet. Bokserien har funnits sedan 2003. Det fortsatta arbetet ska bygga vidare på tidigare produktioner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen