86434-2019 - ResultatSverige-Östersund: Hälsovårdstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tandtekniska tjänster
Referensnummer: RS/238/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köp av tandtekniska tjänster.
Följande områden avses;
— Avtagbar protetik
— Fast tandstödd protetik
— Implantatstödd protetik
— Bettskenor
— Snarkskenor/apnéskenor
— Ortodonti
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen