86468-2023 - PlaneringSverige-Göteborg: Verktygsmaskiner
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss motordrivna småmaskiner för park- och markvård
Referensnummer: 22/214
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42600000 Verktygsmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborgs stad genomför en extern remiss gällande kommande upphandling av motordrivna småmaskiner för park och markvård.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42670000 Delar och tillbehör till verktygsmaskiner, 44510000 Verktyg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Extern remiss inför kommande upphandling av motordrivna småmaskiner för park och markvård