86471-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Virke – Trävaror till Revinge och Sandö
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Trävaror till Revinge och Sandö
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för trävaror så som hardboard-, softboardskivor och reglar i varierande dimensioner och längder till MSB:s verksamheter på Revinge och Sandö.
Intern identifierare: 23/168
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03419000 Virke
Ytterligare klassificering (cpv): 03419100 Virkesvaror
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Optioner:
Beskrivning av alternativen: MSB förbehåller sig rätten att inom detta ramavtal även kunna beställa andra dimensioner och längder samt andra trävaror än de som anges i respektive ramavtalsområde.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Ramavtalsområde Sandö
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för trävaror så som hardboard-, softboardskivor och reglar i varierande dimensioner och längder till MSB:s verksamhet på Sandö.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Ramavtalsområde Revinge
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för trävaror så som hardboard-, softboardskivor och reglar i varierande dimensioner och längder till MSB:s verksamhet på Revinge.