8648-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Installation av datakablar – Utbyte av datanät
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtbyte av datanät
BeskrivningRamavtal för att byta ut Stångåstadens fastighetsnät.
Intern identifierareAvtalsnummer: ST25/0307
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45314320 Installation av datakablar
Ytterligare klassificering (cpv): 45112000 Grävning och schaktning, 50312300 Underhåll och reparation av datanätutrustning, 50330000 Underhåll av telekommunikationsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000