2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift och underhåll av offentlig belysning
Beskrivning: Solna stad upphandlar nytt ramavtal för drift- och underhåll samt jourarbeten av offentlig belysning. Ramavtalet innebär att beställaren avropar successivt efter behov. Ramavtal kommer att tecknas med en entreprenör.
Intern identifierare: TND/2025:647
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50232100 Underhåll av gatubelysning
Ytterligare klassificering (cpv): 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar, 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning, 50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus, 50232110 Färdigställande av offentliga belysningsanläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000