2. Förfarande
Förfarande
Titel: Medicinsk fotvård
Beskrivning: Medicinsk fotvård för patientgrupperna diabetes mellitus, nedsatt blodcirkulation (arteriell insufficiens), förlamning eller grav känselnedsättning (neuropati), reumatoid artrit eller annan inflammatorisk ledsjukdom och psoriasis.
Intern identifierare: 2024-POL000333
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlingen genomförs som ett förenklat förfarande. Med det menar Region Skåne ett förfarande där alla leverantörer har rätt att delta, deltagande leverantörer ska lämna anbud och den upphandlande myndigheten får förhandla med en eller flera anbudsgivare. Anbud kan komma att antas utan föregående förhandling. Det är därför av stor vikt att alla krav och villkor enligt detta upphandlingsdokument uppfylls och att bästa villkor lämnas i anbudet.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85100000 Hälsovårdstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kravspecifikation
Beskrivning: Denna upphandling avser Medicinsk fotvård
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Administrativa föreskrifter
Beskrivning: Medicinsk fotvård