Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsupphandling Örebrobostäder AB.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser försäkringsskydd för Örebrobostäder AB inkl. medförsäkrade bolag och omfattar fastighets- och förvaltningsförsäkring samt motorfordonsförsäkring.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej