See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Entreprenad och hantverkstjänster inom mark
Beskrivning: Avtalet omfattar byggnads- och installationsarbeten samt reparations -, underhållsservice- och ombyggnadsarbeten på kommunens fastigheter. Avtalsområdet är markarbeten och arbete med yttre vatten- och avloppsanläggning inom fastighetens gräns.
Intern identifierare: KS 2023/00395
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000