866073-2025 - Resultat
Sverige – Järnvägsingenjörstjänster – NUVA-0037 Norge/Vänerbanan med Nordlänken (projektering)
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelNUVA-0037 Norge/Vänerbanan med Nordlänken (projektering)
BeskrivningProjektering för ombyggnation/utbyte av 10 stycken vägskyddsanläggningar till nya med ALEX-teknik.
Intern identifierareKOM-417663
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311230 Järnvägsingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareNUVA-0037 Norge/Vänerbanan med Nordlänken (projektering)