Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Strategisk Miljöbedömning, detaljplan för tung industri inom Luleå Industripark
Referensnummer: KLF 2022/1312
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Den här upphandlingen avser avrop från avtalsområdet: Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster, teknikområde, Miljösamordnare. Uppdraget omfattar Strategisk Miljöbedömning, detaljplan för tung industri inom Luleå Industripark
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen