86629-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Märsta: Mötes- och konferenstjänster på hotell
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konferensanläggningar
Referensnummer: UH-2018-167
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.1.4.
Kort beskrivning
Sigtuna kommun har behov av konferenstjänster för internt bruk.
Upphandlingen är uppdelad på fyra (4) områden fördelat per deltagare:
Område 1: Konferens för upp till 20 deltagare
Område 2: Konferens för 21-100 deltagare
Område 3: Konferens för 101-200 deltagare
Område 4: Konferens för över 200 deltagare
Anbud kan läggas på en eller flera områden.
Avtalet kommer även att nyttjas av Sigtuna kommuns dotterbolag Sigtuna Vatten och renhållning. org.nr: 556959-9516.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Dagskonferens - Pris upp till 20 personer
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Dagskonferens - Pris för upp till 100 personer
Del nr: 2
Dagskonferens - Pris för upp till 200 personer
Del nr: 3
Dagskonferens - Pris för över 200 personer
Del nr: 4