2. Förfarande
Förfarande
Titel: Framtidsbygget i Säter med arbetsformen partnering
Beskrivning: Säter upphandlar projektet Framtidsbygget i Säter med arbetsformen partnering som består av om-, till- och nybyggnation av skol-, fritids- och verksamhetslokaler i centrala Säter. Välkommen att lämna anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124946:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45212000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet, 45212225 Byggnation av sporthall, 45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader, 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader, 45214500 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fortbildning, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45453000 Reparation och renovering