86660-2023 - ÄndringSverige-Svedala: Städning av byggnader
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städentreprenad
Referensnummer: 23/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90911200 Städning av byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Bostads AB Svedalahem emotser ert anbud för rubricerad entreprenad avseende städning av gemensamma utrymmen, huvudkontor samt parkeringsgarage.
Bostads AB Svedalahem är ett kommunalt bostadsföretag i Svedala kommun. Fastighetsbeståndet består av såväl radhus, småhus och flervåningshus med tillhörande tomtmark.