Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Request for information - Isolatorer
Referensnummer: RFI-2022-550
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Östergötland står inför att genomföra en upphandling avseende Isolatorer under 2023 och vill därför, som en del av en förstudie inför upphandlingen, komma i kontakt med företag som marknadsför utrustning inom detta produktområde.
Observera att detta inte är en upphandling utan endast en marknadsundersökning!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen