See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Enskilda placeringar, Bostad med särskild service enligt LSS
Beskrivning: Gislaveds kommun inbjuder till anbudsgivning gällande - Enskilda placeringar, Bostad med särskild service enligt LSS. Utförarens uppdrag omfattar tillhandahållande av tjänster enligt ramavtal avseende enskilda placeringar för personer med beslut om bostad med särskild service enligt LSS 9 § 8–9 samt daglig verksamhet enligt LSS 9 § 10. Målgruppen utgörs av personer som av beställarens handläggare bedömts tillhöra personkrets enligt LSS. Berättigade att avropa från ramavtalet är: • Värnamo kommun, 212000–0555 • Gislaveds kommun, 212000–0514 • Vaggeryds kommun, 212000–0522 • Gnosjö kommun. 212000–0506
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enligt bilaga 2 till LOU.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Bostad med särskild service till vuxna i form av gruppbostad enligt LSS 9 § p 9.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117683:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85320000 Socialvård, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Bostad med särskild service i form av servicebostad vuxna enligt LSS 9 § p.9.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117683:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Bostad med särskild service till barn och ungdomar barn och ungdomar enligt LSS 9 § p.8
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117683:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Del fyra (4) Daglig verksamhet för personer i yrkesverksam ålder enligt LSS 9 § 10.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117683:Lot:4