86705-2017 - Frivillig förhandsinsynSverige-Göteborg: Hälsovårdstjänster
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
PSA-provtagning inför forskningsstudie.
Referensnummer: EUI 17 017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Löpande tjänster i form av PSA-provtagning hos vårdcentral/sjukvårdsinrättning som ska användas i en forskningsstudie som löper under 15 år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Privat sjukvårdsinrättning
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Allmän sjukvårdsinrättning
Del nr: 2