Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal markentreprenad
Referensnummer: 21/177
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för utförande av markarbeten för AB Ängelholmshem och AB Ängelholmslokaler med förutsättningar enligt administrativa föreskrifter.
Uppdragen utförs företrädesvis med kvarboende hyresgäster och pågående verksamhet i befintliga husbyggnader. Avhjälpande underhåll ska kunna utföras under årets samtliga arbetsdagar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45233228 Ytbeläggningsarbete, 45262510 Stenarbeten, 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen