Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenaddrift personlig assistans.
Referensnummer: UH-2016-217
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85323000 Kommunal hälso- och sjukvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Omsorgsnämnden i Karlshamns kommun har beslutat att genomföra upphandling gällande utförandet av personlig assistans. Idag är verksamhetsområdet är en del av Omsorgsförvaltning i Karlshamns kommun. Upphandlingen syftar till att genom konkurrensutsättning finna det ekonomisk mest fördelaktiga utförandet av verksamheten och den mest lämpade utföraren. I uppdraget ingår verksamhetsövergång.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85323000 Kommunal hälso- och sjukvård, 85312400 Annan omsorg än den som tillhandahålls av boendeinstitutioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen