Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av IT-drift, helpdesk och strategisk rådgivning
Referensnummer: LOC 2021-0059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar IT-drift, helpdesk och strategisk rådgivning för Locum AB enligt ansökningsinbjudan.
Upphandlingen genomförs genom förhandlat förfarande med föregående annonsering enligt 6 kap 4§ LOU.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 17 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen