86743-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Regler- och styrinstrument – Partner utbyte produkter för fastighetsautomation
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPartner utbyte produkter för fastighetsautomation
BeskrivningPartner utbyte produkter för fastighetsautomation. Skellefteå kommun har ett stort bestånd av produkter som säkerställer driften av fastighetsautomation som inte längre finns i produktion. Denna upphandling syftar till att byta ut dessa produkter.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38570000 Regler- och styrinstrument
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92373:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader