86750-2020 - ÄndringSverige-Varberg: Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader avsedda för brand- och räddningstjänst
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Räddningsstationen Varberg
Referensnummer: VF19/0014
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45216120 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader avsedda för brand- och räddningstjänst
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser renovering, och delvis rivning, av befintlig räddningsstation i Varberg, samt tillbyggnad, allt under pågående verksamhet.
AF ADMINISTRATIVA FÖRESKRIFTER
Dessa administrativa föreskrifter ansluter till AF AMA 12.Föreskrifter under viss kod gäller som komplettering till text i AMA AF 12. Avviker föreskrift från föreskrift i AMA AF 12, gäller dessa Administrativa Föreskrifter.
Anbud ska lämnas på det svenska språket.All kommunikation ska ske på det svenska språket, om inget annat föreskrivs.