2. Förfarande
Förfarande
Titel: Anbudsinbjudan inom DIS för Lejda Transporter: Södra skärgården
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal med syfte att tillgodose Renovas löpande behov av transporter till och från södra skärgården i Göteborg, vid tillfällen då den egna kapaciteten inte är tillräcklig. Uppdraget omfattar transporter med liftdumper, lastväxlare samt färja.
Intern identifierare: 0409/22-2
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
Ytterligare klassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 63712000 Kringtjänster för vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Anbudsinbjudan inom DIS för Lejda Transporter: Södra skärgården