86781-2020 - ÄndringSverige-Eskilstuna: Byggnadsanläggning
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
K0122.065 Nybyggnad av Förläggningsbyggnad
Referensnummer: 3992/2015
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnad av förläggningsbyggnad för 240 värnpliktiga +24 platser på vindsplan. 30 kontorsplatser för befäl, grupprum, lektionssal med ca 50 platser.
I källarplan inreds förråd, vapen- och materialvård, omklädningsrum och torkrum.
Byggnadsarea är ca 6 000 m²