See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Enskilda placeringar, Servicebostäder enligt SoL
Beskrivning: Gislaveds kommun inbjuder till anbudsgivning gällande - Enskilda placeringar, Servicebostäder enligt SoL. Upphandlingen avser ramavtal rörande enskilda placeringar för personer med beslut om bostäder med särskilt stöd för vuxna med funktionsnedsättning eller psykisk funktionsnedsättning, i enlighet med 8 kap. 10–11 §§ socialtjänstlagen (2025:400) samt Daglig sysselsättning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enligt bilaga 2 till LOU.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Bostad med särskild service, för vuxna enligt SoL 8 Kap § 10-11.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117684:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85320000 Socialvård
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Korttidsboende, för vuxna enligt SoL 8 Kap § 10-11.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117684:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Daglig sysselsättning enligt SoL 8 Kap § 10-11.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117684:Lot:3