868073-2025 - Resultat
Sverige – Lönehantering – Löneadministration
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLöneadministration
BeskrivningUpphandlingen avser Löneadministration för Stockholms Hamn AB och Kapellskärs Hamn AB. Se Bilaga Uppdragsbeskrivning. Denna upphandling är inte delad i avtalsområden. Leverantörer ska lämna anbud på och kunna leverera samtliga efterfrågade tjänster. Beställaren avser att teckna Avtal med en (1) Leverantör. Grunden för utvärdering är det ekonomiskt mest fördelaktiga anbuden baserat på pris och kvalitet. Avtalets uppskattade omsättning är niohundra tusen (900 000) svenska kronor/år.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79211110 Lönehantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118891:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79631000 Personaltjänster och lönehantering