See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Temperaturövervakning
Beskrivning: Region Dalarna avser att upphandla Automatisk temperaturövervakning (systemstöd samt hårdvara såsom sensorer) enligt upphandlingsdokumenten inkl bilagor. Avtalet ska omfatta temparaturövervakning enligt nedan punkter: - Systemstöd för temperaturövervakning - Mobila noder för transportövervakning - Fasta noder med mycket hög driftsäkerhet - Årlig kalibrering av ackrediterad underleverantör - Larmfunktioner- ljud och ljuslarm - Användarvänlighet programvara - Hela tillsynsintervall i historiken
Intern identifierare: HSN 2025/7713
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38931000 Temperatur- och luftfuktighetsmätare
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 48000000 Programvara och informationssystem, 48814000 Medicinska informationssystem, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 51430000 Installation av laboratorieutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000