2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inbjudan till samråd inför upphandling (SIU) gällande NGÖ - Invitation to deliberation prior to procurement (SIU) regarding NGÖ
Beskrivning: NGÖ bjuder härmed in till samråd inför kommande upphandling gällande: Upphandling av tågfordon och underhåll – Nästa Generation Öresundståg (NGÖ). NGÖ hereby invites you to a joint consultation, in preparation for the upcoming NGÖ procurement regarding: Procurement of rolling stock and maintenance – Next Generation Öresundståg (NGÖ).
Intern identifierare: 116/2025
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 34622000 Personvagnar för järnväg och spårväg samt trådbussar
Ytterligare klassificering (cpv): 34622200 Personvagnar för järnväg