See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mattor i utbytessystem och tvättservice
Beskrivning: Vill ni vara leverantör av entrémattor eller tillhandahålla tvättservice till flera kommuner med ett antal tillhörande kommunala bolag i Dalarna? Upphandlingen omfattar dels hyra av entrémattor och lek- och samlingsmattor till offentliga miljöer såsom bibliotek, skola- och förskola, anpassad skola etc samt tvättservice av kundägda entrémattor och lek- och samlingsmattor. Välkommna med ert anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39532000 Dörrmattor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Område 1 - Entrémattor, med och utan tryck, lek-/samlingsmattor för hyra inklusive tvätt- och utbytesservice samt köp avskrapningsmattor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107935:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39531000 Mattor, 39534000 Industrimattor, 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område 2 - Tvättservice med hämtning och lämning av kundägda entrémattor och lek-/samlingsmattor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107935:Lot:2