86898-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Beläggnings- och anläggningsarbeten Vänersborgs kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelBeläggnings- och anläggningsarbeten Vänersborgs kommun
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för material, resurser, fräsning, asfaltsbeläggningar, vägmarkering, anläggningsarbeten samt anslutande tjänster.
Intern identifierareSBN 2023/146
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelObligatoriska krav 1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGenerell del