86911-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – Huvudgrossist
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHuvudgrossist
BeskrivningGrums, Forshaga, Hammarö och Kils kommuner inbjuder er att lämna anbud avseende Huvudgrossist och/eller Kaffe, inklusive leverans till skolverksamhet, äldreboenden, förskolor med flera. Upphandlingen omfattar kolonialvaror, djupfrysta varor, färskvaror, mejeriprodukter, färsk fisk, frukt och grönt. Anbudsgivaren har möjlighet att lämna anbud på antingen Huvudgrossisten och/ eller kaffe. Om anbudsgivaren vinner anbudet för kaffe men inte för Huvudgrossisten, har anbudsgivaren rätt att dra tillbaka sitt anbud för kaffe. Frågor besvaras löpande.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98916:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15500000 Mejeriprodukter, 15860000 Kaffe, te och liknande produkter
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKaffe
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98916:Lot:2