86917-2022 - ÄndringSverige-Kungsängen: Ombyggnadsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
ROT-Fasanstigen
Referensnummer: 22/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Upplands-Brohus har för avsikt att utföra ROT-renovering på befintliga lägenheter vilket omfattar ca 260 hyreslägenheter i 13 st fastigheter. Lägenheterna varierar från 1 rok till 5 rok. Objektets läge är Fasanstigen 1-44, 197 32 Bro.
Projektet är planerat att genomföras i sju (7) huvuddelar:
Huvuddel 1: Planerings- och projekteringsfas.
Huvuddel 2 - 7: Detaljprojekterings-, produktions- och överlämningsfas