Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänst Sjuksköterskor
Referensnummer: KS 2021/00161
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98513100 Bemanningstjänster för enskilda
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar bemanningstjänst för legitimerade sjuksköterskor. Uppdragen gäller under årets alla dagar, dygnet runt vid ordinarie medarbetares frånvaro, sjukdom, semester, kortare tjänstledigheter eller annat.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79624000 Förmedling av vårdpersonal, 85141200 Sjukskötersketjänster, 98513100 Bemanningstjänster för enskilda
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen