Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elevhem, elevboende för gymnasieelever folkbokförda i annan kommun
Referensnummer: UBN-2020-XXXXX
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98300000 Diverse tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Elevhem för elever som går i Uppsalas gymnasieskolor som är folkbokförda i annan kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80500000 Utbildningstjänster, 85312400 Annan omsorg än den som tillhandahålls av boendeinstitutioner, 98300000 Diverse tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen