86953-2022 - ÄndringSverige-Örebro: Renoveringsarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rakan (Gradskivan)
Referensnummer: 21/132
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45453100 Renoveringsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden består främst av stamrenovering, takbyte, tilläggsisolering yttervägg, nya fönster, ny entré och tamburdörrar, ny ventilationslösning, nya skärmtak över källarnedgångarna, viss förändring av planlösningar och inglasade balkonger.