See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Trafikplanering och Optimering Dnr 197/2020
Beskrivning: Syftet med denna upphandling är att finna en systemstödslösning för trafikplanering och optimering i vilken det ska gå att kombinera allmän och särskild kollektivtrafik s.k. integrerad trafik. Därmed vill vi realisera att fler personer åker kollektivt på landsbygden, samt möjliggöra för kunder som idag åker med serviceresefordon att kunna öka sitt resande med allmän kollektivtrafik.
Föregående meddelande: 612779-2020
Intern identifierare: 20/11
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000