87052-2017 - ResultatSverige-Helsingborg: Textilier och tillhörande varor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lek- och hobbymaterial samt cyklar och barnvagnar.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Helsingborg.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen omfattar Helsingborgs stads huvudsakliga behov av lek- och hobbymateriel för utomhuslek, inomhuslek, idrottslek, hobby- och pysselmateriel samt cyklar och barnvagnar till skolor, förskolor och fritidshem.
Upphandlingen är uppdelad i 2 delar:
Del A omfattar lek- och hobbymaterial,
Del B omfattar cyklar och barnvagnar.
Anbud kan lämnas på en eller flera delar. Ramavtal kommer att tecknas med en leverantör per område.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
19200000 Textilier och tillhörande varor
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.