871041-2025 - Resultat
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – Suturer, hemostatikum, hudförslutning samt tillbehör till kärl
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSuturer, hemostatikum, hudförslutning samt tillbehör till kärl
BeskrivningRegion Halland avser att teckna avtal på regionens samlade behov av suturer, benvax, hemostatikum, hudförslutning, blodstillande vadd samt tillbehör till kärl
Föregående meddelande304139-2025
Intern identifierareRS250550
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33141120 Clips, suturer och ligaturer, 33141121 Kirurgiska suturer, 33141122 Kirurgiska häftklammer, 33141123 Behållare för skarpa föremål, 33141124 Skyddsomslag för vassa föremål, 33141125 Kirurgisk suturmateriel, 33141126 Ligaturer, 33141127 Resorberbara hemostatika, 33141128 Suturnålar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000