Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjukvårdstransportfordon
Referensnummer: LD17/04101
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser inköp av 4 st sjukvårdstransportfordon under 2018, och 3 st sjukvårdstransportfordon på option under 2019.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 34211000 Busskarosser, ambulanskarosser och karosser för lastfordon, 34136100 Lätta skåpbilar, 34114000 Specialfordon, 34114300 Färdtjänstfordon, 34114400 Minibussar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen