87146-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Mora: VA-arbeten
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VA-arbeten i Mora, Orsa och Älvdalen, 2019/16
Referensnummer: 2019/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45332200 VA-arbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för successiva avrop avseende allmänna förekommande VA-arbeten i Mora, Orsa och Älvdalen.
AF och Administrativa bestämmelser liksom Nodavs VA-teknisk standard är det samma för upphandlingen ssamtliga delar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
VA-arbeten, Särna/Idre, 2019/16
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Förekommande VA-arbeten i Särna/Idre
VA-arbeten, Älvdalen, 2019/16
Del nr: 2
Förekommande VA-arbeten i Älvdalen.
VA-arbeten, Orsa, 2019/16
Del nr: 3
Förekommande VA-arbeten i Orsa.
VA-arbeten, Mora, 2019/16
Del nr: 4
Förekommande VA-arbeten i Mora.