87163-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning – Trombocytaferes, patogenreduktion, övrigt material och ingående instrument
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTrombocytaferes, patogenreduktion, övrigt material och ingående instrument
BeskrivningTrombocytaferes, patogenreduktion, övrigt material och tillhörande instrument.
Intern identifierareVF2023-00040
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelVF2023-00040, Trombocytaferes, patogenreduktion och övrigt material, Generell del
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelVF2023-00040, Trombocytaferes, patogenreduktion och övrigt material, Avtalsdel
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelProd. grupp 50. Material för trombocyt- och erytrocytaferes
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelProd. grupp 51. Automatisk poolning av BC
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelProd. grupp 52. Patogen reduktion av trombocyter och plasma
Huvudklassificering (cpv): 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelProd. grupp 53. Tillbehör för komponent beredning
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelProd. grupp 54, Service
Del (anbudsområde)LOT-0008
TitelProd. grupp 55. Utbildning