87204-2023 - ResultatSverige-Västervik: Tjänster utförda av parkeringsvakter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Parkeringsövervakning
Referensnummer: U-102-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98351110 Tjänster utförda av parkeringsvakter
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattningen är parkeringsövervakning i hela Västerviks kommun.
Tjänsten innefattar att Anbudsgivare ska:
- Ansvara för parkeringsövervakningen i Västerviks kommun
- Ha kundtjänst som kan svara på frågor från allmänheten och beställaren
- Bedriva administration av fordonsflytt
- Vara uppkopplad och integrerad mot beställarens leverantör telefonparkeringstjänster för att parkeringsövervakning ska kunna bedrivas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63712400 Parkeringstjänster, 98351100 Bilparkeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen