2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av insamling och transport av kommunalt avfall och förpackningar
Beskrivning: Uppdragen innefattar bland annat att enligt beställarens krav ansvara för insamling och transport av kommunalt avfall inom del(avtals)områdena 1, 2 , 5 och 8 samt glas (färgat och ofärgat), metall, plast- och pappersförpackningar från en- och tvåbostadshus inom del(avtals)områdena. Separata avtal kommer tecknas på del(avtals)områdena 3, 4, 6, 7, 9, 10 och 11 för insamling och transport av glas (färgat och ofärgat), metall, plast- och pappersförpackningar från en- och tvåbostadshus.
Intern identifierare: 24SVOA43
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Upphandling av insamling och transport av kommunalt avfall och förpackningar