87245-2026 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Operationstextilier engångs
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Operationstextilier engångs
Beskrivning: samtliga engångstextilier, sterila och osterila, till operationsverksamheter i VGR
Intern identifierare: RS 2025-00187
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000